سازه جدید جایگزین هتل ارم

 آغاز عملیات تخریب؛ سازه‌ای جدید جایگزین هتل قدیمی ارم می‌شود به گزارش روابط عمومی مجموعه ارم، به‌دنبال فرسودگی ساختمان قدیمی پارک ارم (هتل) جنب دریاچه این پارک و تذکرات و اخطارهای مکرر شهرداری تهران مبنی بر ناایمن بودن این بنا و مخاطره‌آمیز بودن استحکام این سازه برای خانواده‌هایی که از خدمات تفریحی مجموعه ارم استفاده می‌کنند، تخریب این سازه ناپایدار آغاز شد.

با آغاز عملیات تخریب؛

سازه‌ای جدید جایگزین هتل قدیمی ارم می‌شود


به گزارش روابط عمومی مجموعه ارم، به‌دنبال فرسودگی ساختمان قدیمی پارک ارم (هتل) جنب دریاچه این پارک و تذکرات و اخطارهای مکرر شهرداری تهران مبنی بر ناایمن بودن این بنا و مخاطره‌آمیز بودن استحکام این سازه برای خانواده‌هایی که از خدمات تفریحی مجموعه ارم استفاده می‌کنند، تخریب این سازه ناپایدار آغاز شد.


بر اساس این گزارش، ناایمن بودن سازه هتل فرسوده ارم، نبود تاسیسات آتش‌نشانی وعدم استحکام آن به ‌گونه‌ای بوده که متولیان ناظر ساختمانی پس از چندین مورد بازدید، طی ۳ اخطار کتبی در سال جاری تاکید داشتند که نگهداری این بنا دارای مخاطرات جانی و مالی برای مراجعین به این مجتمع تفریحی است.


مدیریت مجموعه ارم به منظور جلوگیری از هرگونه آسیب و مخاطرات جانی و مالی به شهروندان و همچنين باتوجه به قرار نداشتن این بنا در لیست بناهای ثبت ميراث فرهنگی، عملیات تخریب این سازه قدیمی را آغاز کرد.


بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده قرار است پس از تخریب این بنا، با بررسی طرح‌های پیشنهادی، سازه‌ای ایمن و متناسب با کاربری تفریحی این مجموعه بجای این ساختمان قدیمی احداث شود.


گفتنی است این ساختمان که طی ۲۰ سال گذشته فاقد هرگونه کاربری بوده، در سال ۱۳۵۴ با زیربنای ۱۵ هزار مترمربع و در قالب ۴ طبقه احداث شد و علی‌رغم تلاش‌های مجموعه ارم، فرایند ایمن‌سازی اقتصادی این بنا از سوی کارشناسان فنی خبره و معتمد، امکان‌پذیر تشخیص داده نشد.