پلنگ 11ساله ارم تلف شد.

🔸به گزارش روابط عمومی ارم سبز؛ کیجا، ماده پلنگ 11 ساله این باغ وحش که در سال 1391 از تله شکارچیان گرفته شده بود و به علت عفونت شدید دست با عمل جراحی و قطع دست به زندگی برگشت ، روز ۲۳ خرداد ماه به دلیل عفونت مزمن تلف شد.

🔸در این رابطه دامپزشک باغ وحش ارم در توضیح علت مرگ این گونه جانوری گفت؛ صبح روز جمعه ۲۰ خرداد ماه به دنبال اطلاع مراقبین مبنی بر بی اشتهایی و بی حالی حیوان بلافاصله با هماهنگی و مشورت با اساتید دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران و دامپزشکان سازمان محیط زیست پلنگ مذکور بیهوش و سونوگرافی محوطه بطنی انجام شد، نتایج حاکی از سیستیت فوق حاد و عفونت کلیه و ستون فقرات داشت، در حالیکه این حیوان قبل از این هیچگونه نشانه بیماری و ضعف نداشته و تغذیه و تحرک آن طبیعی بود. مراقبین این حیوان که جزو با تجربه ترین ها در حرفه خود می باشند، هیچگونه علائم غیر طبیعی در این گونه ندیده بودند. به هر حال بعد از تشخیص بیماری از همان روز اول و با مشورت اساتید دانشگاه تهران، درمان دارویی بصورت آنتی بیوتیک تراپی و مایع درمانی گسترده شروع شد، اما متاسفانه بعد از گذشت ۲ روز و علی رغم تمام تلاشها حیوان تلف شد.

🔸لازم به ذکر است که لاشه حیوان جهت تعیین علت اصلی مرگ و نمونه برداریهای لازم در اختیار بخش پاتولوژی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران قرار گرفت و پس از اخذ نتیجه، گزارش آن متعاقبا اعلام خواهد شد.